Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainBlok CEO'su, FTX İle Bağları Ortaya Çıktıktan Sonra İstifa Etti

Blok CEO’su, FTX İle Bağları Ortaya Çıktıktan Sonra İstifa Etti

Kripto piyasası, esas olarak FTX’in çöküşünün neden olduğu düşüş döneminden çıkmak için mücadele ediyor. Yine de, kötü şöhretli kripto borsası, şirketleri ve önde gelen kripto kişilikleri devirmeye devam ediyor.

Bu kez, kripto haber sitesi The Block’un CEO’su Michael McCaffrey, FTX’in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried’in Alameda Research’ten aldığı kredileri açıklamadığı için istifa etti.

McCaffrey’in LinkedIn hesabına göre, 2018’de The Block’a katıldı ve CEO olmadan önce personel müdürü ve COO olarak çalıştı.

The Block, eski baş gelir sorumlusu Bobby Moran’ı yeni CEO olarak ilan etti. Ayrıca şirket, yayını genişletmek için daha fazla ekip üyesini işe almayı hedefliyor.

Bununla birlikte Moran, haber yayınının bütünlüğüyle ilgili endişeleri de dile getirdi:

“The Block’ta Mike dışında kimsenin bu mali düzenleme hakkında bilgisi yoktu. Kendi deneyimlerimize göre, Mike’ın, özellikle SBF, FTX ve Alameda Research haberlerinde, haber merkezini veya araştırma ekiplerini uygunsuz bir şekilde etkilemeye çalıştığına dair hiçbir kanıt görmedik.

Krediler ve Şirketin Yeniden Yapılandırma Planına İlişkin Detay

Moran’a göre McCaffrey, şirketi yeniden yapılandırmak için bir kredi bulmayı ve fonları doğrudan The Block’a aktarmayı tartıştı. Eski CEO, Bankman-Fried’den ilk krediyi almaya karar verdi.

The Block, Nisan 2021’de 12 milyon $ tutarındaki ilk kredi partisiyle yönetimin satın alındığını duyurdu. Özellikle, günlük operasyonları yürütmek için 15 milyon $ tutarında ikinci bir kredi kullanıldı.

Blok CEO'su, FTX İle Bağları Ortaya Çıktıktan Sonra İstifa Etti
Kripto para piyasası eğilimleri yatay | Kaynak: TradingView.com’da Kripto Toplam Piyasa Değeri

McCaffrey, önceki iki kredinin yanı sıra 16 milyon dolarlık bir kredi daha aldı. Ancak bu sefer fonlar operasyonları hızlandırmak için değil, kişisel ihtiyaçlar için kullanıldı.

Bir rapora göre, eski CEO üçüncü krediyi Bahamalar’da mülk satın almak için kullandı. Ancak rapor, şirkette kimsenin bunu bilmediğini de ortaya koydu.

Blok, Pro-SBF ve FTX?

Moran, yayının bütünlüğüyle ilgili endişelerini zaten dile getirmiş olsa da, bazı Twitter kullanıcıları aksini düşünüyor. Hatta bir kullanıcı The Block’un “süper pro-sbf” olduğunu yazmaya devam etti.

Daha önce, The Block’un haber direktörü Frank Chaparro, YouTube’daki kripto borsasının sonuçlarını tartışmak için SBF ile röportaj yaptı. Başka bir kullanıcı Twitter’da şunları yazdı:

Dahili Ekibin Haberleri Değerlendirmesi

Chaparro, eski CEO’nun tüm ekibi karanlıkta tuttuğunu ve “yanıltıldığını” hissettiğini iddia ediyor.

“The Block’u CEO ve çoğunluk hissedarı olarak bağımsız bir medya kuruluşu olarak yönetmesi konusunda ona güvendim ve yanıltıldım. Bu acı verici çünkü The Block’u bugünkü haline getirmek için uzun yıllar harcadım. Ama aynı zamanda onu bir arkadaş olarak düşündüm.

Birkaç gün önce The Block araştırmadan sorumlu başkan yardımcısı Larry Cermak, Alameda Research’ün yatırımlarının bir listesini topladı ve buna platformun aldığı krediler de dahildi. Ancak rapor, platformla herhangi bir finansal bağ ortaya koymadı.

The Block’un mali açıklama sayfasında, “herhangi bir önyargı veya uygunsuzluk izleniminden kaçınmak için kendi mali varlıklarımız hakkında tamamen şeffaf” ifadesi açıkça belirtilmektedir.

Blok CEO'su Bağları Sonra İstifa Etti

Tanınmış bir kullanıcı, başyazıyı SBF’nin yönettiğini iddia ediyor. Twitter kullanıcısı @Zhusu bu açıklamayı destekledi ve bir gönderi paylaştı. tweet dizisi.

Featured image from Pixabay, chart from TradingView.com

RELATED ARTICLES

Most Popular