Perşembe, Mart 23, 2023
Ana SayfaBlockchainBitcoin SOPR Hayati Bir Yeniden Teste Yaklaşıyor, Boğalar Zaferi Bulacak mı?

Bitcoin SOPR Hayati Bir Yeniden Teste Yaklaşıyor, Boğalar Zaferi Bulacak mı?

Zincir üstü veriler, Bitcoin Harcanan Çıktı Kâr Oranının (SOPR) çok önemli bir çizgiyi yeniden test etmeye yaklaştığını gösteriyor. Boğalar zirveye çıkabilecek mi?

Bitcoin SOPR Yine Boğa-Ayı Kavşağı Yeniden Testine Yaklaşıyor

Bir CryptoQuant gönderisindeki bir analistin işaret ettiği gibi, SOPR 1 değerine yaklaşıyor. Şimdi.

Bu metriğin değeri 1’den büyük olduğunda, genel piyasa şu anda madeni paraları bir miktar kârla hareket ettiriyor demektir. Öte yandan, eşiğin altındaki değerler, bir bütün olarak sahiplerin şu anda bir miktar kayıp gerçekleştirdiğini gösteriyor.

Doğal olarak, SOPR’nin değerleri tam olarak 1’e eşit olduğunda, bu, piyasada gerçekleşen kârın şu anda zarara tam olarak eşit olduğu anlamına gelir, bu da ortalama bir yatırımcının yatırımını yeni kazandığını gösterir.

Şimdi, son birkaç aydaki 7 günlük basit hareketli ortalama (SMA) Bitcoin SOPR’deki eğilimi gösteren bir grafik:

Bitcoin SOPR'ı

The 7-day SMA value of the metric seems to have been going down in recent days | Source: CryptoQuant

Yukarıdaki grafikte gösterildiği gibi, 7 günlük SMA Bitcoin SOPR, BTC fiyatı yükselirken son zamanlarda 1 seviyesinin üzerine çıktı. Bu, fiyat artışının yeterince yatırımcıyı yeşile soktuğu ve madeni paralarını net kârla satabilecekleri anlamına geliyor.

Bu kırılmadan önce gösterge, geçen yılın büyük bir bölümünde 1 işaretinin altında kalmıştı. Grafikten, metrik seviyenin altındayken birçok yeniden test girişiminde bulunduğu, ancak bunların her zaman başarısız olduğu ve metriğin (fiyatla birlikte) reddedildiği açıktır.

Bu eğilim alışılmadık değildi ve geçmiş ayı piyasalarında zaten gözlemlenmişti. Bunun olmasının nedeni, 1 değerine eşit olan SOPR’nin, yatırımcıların paralarını “geri aldıklarını” (daha önce piyasa kayıplarını karşılamak için kaybettiklerini) düşündükleri ve bu nedenle burada büyük miktarda satışın gerçekleştiği psikolojik bir seviye olarak hareket etmesidir. böylece fiyata karşı direnç sağlar.

Bununla birlikte, boğa piyasalarında ortalama hamil, başa baş noktasını piyasaya karlı bir giriş olarak görmeye başlar (çünkü fiyatın yakın gelecekte yükseleceğine inandıkları için), bunun yerine buradan satın almaya başlarlar. Bu, çizginin fiyat için bir destek seviyesine dönüşmesine yol açar.

Grafikten, sadece birkaç gün önce, 7 günlük SMA Bitcoin SOPR’nin bu seviyeyi yukarıdan tekrar test ettiği ve çizginin başarılı bir şekilde destek görevi gördüğü görülüyor; bu, boğa ağırlıklı bir piyasaya geçişin erken bir işareti olabilir. şu anda ilerleme.

Bugün fiyattaki en son düşüşle birlikte, SOPR yeniden düşüyor ve bu önemli hattın bir başka yeniden testine yaklaşıyor. Şimdi, boğaların kazanıp kazanmayacağını ve fiyatın başarılı bir şekilde toparlanıp sıçramayacağını veya ayıların yeniden sürücü koltuğuna geçip SOPR’nin bir kez daha 1’in altına düşüp düşmeyeceğini göreceğiz.

Fiyat

Bu yazıyı yazarken, Bitcoin geçen hafta %7 düşüşle 21.800 dolar civarında işlem görüyor.

Bitcoin Fiyat Grafiği

Looks like the value of the asset has declined recently | Source: BTCUSD on TradingView

Unsplash.com’da Maxim Hopman’dan öne çıkan görsel, TradingView.com, CryptoQuant.com’dan grafikler

RELATED ARTICLES

Most Popular