Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainBitcoin, Önümüzdeki Günlerde 'Büyük Harekete' Bakıyor, Bu Teknikler Gösterir

Bitcoin, Önümüzdeki Günlerde ‘Büyük Harekete’ Bakıyor, Bu Teknikler Gösterir

Bitcoin, acı çektikten sonra muhafazakar kazanımları beslerken, önemli 17.000 $ işaretçisine yaklaşmaya devam ediyor. FTX patlamasının etkileri milyarlarca değerindeki tüm kripto pazarını sildi.

İlk dijital para, önceki 24 saat içinde %2,6 artmayı başardı ve bu yazının yazıldığı tarihte 16.882 dolardan el değiştirdiği için yedi günlük kazançlarını %4,4’e çıkardı. Coingecko.

Artış çok fazla olmayabilir, ancak kripto para biriminin 30 günlük kayıplarını sadece %18,1’e indirmesine ve daha da önemlisi piyasa değerini sadece bir günde yaklaşık 10 milyar dolar artırmasına yardımcı oldu.

2022’nin sonuna yaklaşırken uzmanlar, 2023’te geleceğinden emin olmak için tüm Bitcoin göstergelerine yakından bakıyor.

Bitcoin, 2023 ile 2024 Arasında 24.000 Dolara Ulaşabilir

Şans eseri, yatırımcılar ve sahipler için, bu analistlerden bazıları, BTC’nin günler ve haftalar geçtikçe büyük olasılıkla daha büyük kazançlar sağlayacağına dair iyi haberleri getiriyor.

Takma adla anılan ancak popüler bir kripto analisti olan Trader Tardigrade, konuyla ilgili düşüncelerini yaklaşık olarak paylaşmak için Bitcoin’in Fiyat Momentum Osilatörünü (PMO) kullandı. BTC’nin durabileceği yer yakın gelecekte.

Bitcoin

Image: Finance Magnates

Uzmana göre, şu anda Bitcoin PMO sıfır değerinin altında ve bu, varlığın kavisli desteğiyle karıştığında, potansiyel bir geri dönüş muhtemelen tetiklenecek.

Tardigrade, topladığı verilere dayanarak, dijital varlık için bu büyük hamlenin 2023’te ve 2024’e doğru gerçekleşeceğini ve yaklaşık 24.000 $ ile zirve yapacağını belirtti.

Bu arada, Bıyık’ta başka bir uzman, tarihi hareketine güveniyor. Bollinger Bant Genişliği Yüzdelik Dili (BBWP) göstergesi BTC’nin büyük bir ralli için hazırlandığı fikrini öne sürerken.

Bitcoin İçin Yakın Vadeli Tahmin

Varlığın iki haftalık grafiğine dayanarak, BBWP’nin altı yılın en düşük seviyesinde olduğunu ve bunun en son Mayıs 2016’da gerçekleştiğini, Bitcoin’in değerini sadece dört hafta içinde %80 artırmak için öfkeli bir koşuya çıktığını belirtti. .

Şu anda durumun böyle olduğu kanıtlanırsa, kripto para birimi mevcut işlem fiyatına 12.000 $’dan fazla ekleyecek ve 29.000 $ bölgesine ulaşacak.

Bu gerçekleşirse, Bitcoin’in piyasa değeri 500 milyar dolardan fazla olacak ve genel değerleme açısından en büyük dijital para birimi statüsünü daha da sağlamlaştıracak.

Göre Coincodex6 Aralık’a kadar BTC 17.463 dolardan el değiştirecek, bu da kripto varlığının önümüzdeki günlerde nihayet 17.000 dolarlık bölgeyi geri alma girişimlerinde başarılı olacağını gösteriyor.

BTC total market cap at $324 billion on the daily chart | Featured image from Flickr, Chart: TradingView.com

RELATED ARTICLES

Most Popular