Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainBitcoin Maximalist Michael Saylor, Ethereum'un LUNA Gibi Çökebileceğini Söyledi

Bitcoin Maximalist Michael Saylor, Ethereum’un LUNA Gibi Çökebileceğini Söyledi

Ethereum, ağı Mayıs 2022’de trajik bir şekilde çöken LUNA ile karşılaştıran bitcoin maksimalisti ve eski MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’un eleştirisine maruz kaldı. önemli kripto firmaları. Şimdi Saylor, kötü şöhretli Terra gibi çökme olasılığı taşıyan Ethereum gibi Proof of Stake (PoS) ağlarını işaret etti.

Ethereum LUNA Gibi Kırılacak mı?

Bir Twitter gönderisinde, MicroStrategy eski CEO’su, Ethereum’un LUNA düzeyinde bir olay görme riski altında olduğunu vurguladı. Argüman temel olarak, Bitcoin’in, Saylor’ın kararsız olduğuna inandığı Ethereum gibi diğer kripto para birimleriyle karşılaştırılmasıydı.

Tweet, Trader Üniversitesi tarafından Ethereum blok zincirini ve neden PoS ağında bir sorun olabileceğini açıklayan bir YouTube videosunun bağlantısını içeriyordu. Ethereum ağının, bu noktada çok sayıda stake edilmiş koini gören, çünkü onları geri çekmenin bir yolu olmayan, çalıştırmak için stake edilmiş ETH’ye bağlı olduğu gerçeğini vurguluyor. Bununla birlikte, Matthew R. Kratter, çekilecek kod kullanılabilir olduğunda ve kripto para biriminin fiyatı daha da düşerse, daha fazla kullanıcının paralarını geri alma eğiliminde olacağının altını çiziyor.

Videonun sonunda Kratter, düzenleyicileri Cardano ve Ethereum gibi PoS ağlarını “feci patlama riski” altında olup olmadıklarını belirlemek için incelemeye çağırıyor. Bu, LUNA’nın çökmesi gibi başka bir olayı önleme çabası içindedir.

Saylor daha sonra tweet’inde ağı bitcoin ile karşılaştırıyor: “Bitcoin, Proof of Work ve ASIC teknolojisindeki ilerlemelere dayalı olarak zaman içinde istikrarlı, sağlam ve giderek daha güvenli ve verimli olacak şekilde tasarlandı.” Buna karşılık, “Proof of Stake protokolleri kırılgan tasarımları nedeniyle doğası gereği kararsız, verimsiz, opak ve risklidir” diye ekledi.

TradingView.com'dan Ethereum fiyat tablosu

ETH takes a dive as speculations gain momentum | Source: ETHUSD on TradingView.com

Taraftarların Öfkesini Çekmek

Michael Saylor her zaman vokal bir bitcoin maksimalisti olmuştur ve performanslarına rağmen alandaki diğer tüm kripto para birimlerine karşı öncü kripto para birimini tercih etmiştir. Bu, Saylor’ın Ethereum’u ilk kez aşağılaması değil, ancak en son girişimi ETH destekçilerinin gazabını çekti.

Bir kullanıcı, MicroStrategy’nin liderliğinde yapılan bitcoin yatırımlarına işaret ediyor. Mevcut fiyatlarla şirket, BTC varlıklarında gerçekleşmemiş kayıplar yaşıyor, bu nedenle ETH’ye benzer bir yatırım şirket için kâr ve madeni paralar stake edilmiş olsaydı pasif gelirle sonuçlanacaktı.

Yine de Saylor, bitcoin’in sadık bir destekçisi olmaya devam ediyor ve Twitter sayfası bunun kanıtı. En son tweet’lerinden biri, “Bitcoin Ebedi Işıktır” başlıklı bir bitcoin ampulünün resmini içeriyor.

Coingape’den öne çıkan görsel, TradingView.com’dan grafik

RELATED ARTICLES

Most Popular