Cuma, Aralık 9, 2022
Ana SayfaBitcoinBitcoin Kullanan Siber Suçlular İçin Blockchain Analiz Aracı Oluşturuldu

Bitcoin Kullanan Siber Suçlular İçin Blockchain Analiz Aracı Oluşturuldu

Blockchain analiz şirketi Elliptic, dark web’de, Bitcoin adreslerinin suç faaliyeti ile bağlantılarının kontrol edilmesini sağlayan “Antinalysis” isimli bir blockchain analiz aracı kullanıldığını ortaya koydu.

Kripto para borsaları, yasa dışı faaliyetlerle bağlantılı fonları kontrol etmek için çeşitli analiz araçlarını kullanıyor. Böylece herhangi bir suç faaliyetiyle ilişkili cüzdan belirlenebiliyor ve suçlular, yetkililere sevk edilebiliyor. Ancak dark web kullanıcıları, buna bir çözüm bulmuş olabilir.

Antinalysis, dark web üzerinde gerçekleşen faaliyetlerde kripto paraya başvuranlar tarafından kullanılmak üzere tasarlandı. Suçlular, kripto paralarının regüle edilmiş borsalar tarafından “suç geliri” olarak tanımlanıp tanımlanamayacağını, bu sistem aracılığı ile test edebiliyor.

Antinalysis, suçluların cüzdanlarına ve içerdiği fonlara dair aşağıdaki gibi bir ön izleme sağlayarak yetkililerden kaçınmasına yardımcı olmayı sağlıyor. Site, Tor üzerinde çalışıyor.

Elliptic’te yer alan bilgilere göre Antinalysis’in yaratıcısı, bir dark web pazarı olan, Bitcoin ve Monero ödemelerini kabul eden Incognito Market’ın geliştiricilerinden biri.

Antinalysis oldukça doğru sonuçlar sunduğunu iddia etse de Elliptic, yaptıkları testler neticesinde, bu hizmetin büyük dark web pazarlarına ve diğer suç örgütlerine olan bağlantıları tespit etme konusunda zayıf olduğunu söylüyor.


Görsel: Darknet (Christoph Scholz/CC BY-SA 2.0 lisanslıdır, görsel Koin Bülteni tarafından değiştirilmiştir)
Düşük Kapasiteli Cihazlarla Madencilik Yapan İki Kişi Toplamda 12.5 BTC Blok Ödülü Kazandı
Daha Fazla Bireysel Yatırımcının Bitcoin’i Benimsemesi Fiyatı Yükseltecek -Ledger CEO
Pakistan Federal Hükümeti ve Merkez Bankası Kriptonun Yasaklanmasını Talep Ediyor
Ripple’ın Hukuk Danışmanından, SEC Başkanına Büyük Tepki
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular