Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainBinance US, Ethereum Çiftleri İçin Alım Satım Ücretini Kaldırdı

Binance US, Ethereum Çiftleri İçin Alım Satım Ücretini Kaldırdı

Binance US, borsanın artık dört ana Ethereum işlem çifti için işlem ücretlerini düşürdüğünü duyurdu.

Bitcoin İçin Sıfır Alım Satım Ücretinin Ardından Binance Politikasını Ethereum’a Genişletti

Bu yılın Haziran ayında, kripto borsası Binance’in ABD bölümü, dört ana Bitcoin işlem çifti için sıfır işlem ücreti politikasını yürürlüğe koydu: BTC/USD, BTC/USDT, BTC/USDC ve BTC/BUSD.

Şimdi, platform, borsa web sitesinde yapılan bir duyuru ile belirtildiği gibi, aynı modeli Ethereum’a genişletti.

Bu ücretin kaldırılmasının ardından, yeni veya eski tüm Binance US kullanıcıları, herhangi bir ücret ödemeden dört ana ETH spot piyasa çiftinde (ETH/USD, ETH/USDT, ETH/USDC ve ETH/BUSD) alım satım yapabilir.

Borsa, “Ayrıca Binance.US, Kripto Al ve Sat teklifi aracılığıyla yapılan tüm ETH işlemlerinde yürütme ücretlerini kaldırıyor” açıklamasını yaptı.

Platform ayrıca Ocak 2023’ten itibaren fiyatlandırma katmanlarını tek bir katmanda birleştireceğini ve mevcut Katman I ve II’nin tek bir katmanda birleşeceğini duyurdu.

Binance, şu anda ticaret hacmi açısından dünyanın en büyük kripto borsasıdır ve platform geçen yıl yalnızca daha fazla büyümeyi planlamaktadır.

Sıfır ücret ticaret modeli, borsanın daha fazla pazar payı elde etmek için son taktiklerinden biri olmuştur.

Binance.US CEO’su ve Başkanı Brian Shroder, “Yıl boyunca, müşteri deneyimini rehberimiz olarak alarak işimizi düşünceli bir şekilde büyütmeye çalıştık” dedi.

“Önce BTC ve şimdi de ETH’deki ücretleri ortadan kaldırarak, kriptoda düşük ücret lideri konumumuzu daha da sağlamlaştırıyoruz, tüketicilerin diğer platformlarda ödediği yüksek ücretler konusunda farkındalığı artırıyoruz ve daha büyük ekosistemde güvenin yeniden kazanılmasına yardımcı oluyoruz. Şimdi, platformların önce kullanıcıların çıkarlarıyla çalışması her zamankinden daha önemli.”

Piyasanın işlem hacmi verileri, Bitwise 10 borsaları arasındaki faaliyetlerin çoğunun Binance üzerinde yoğunlaştığını ortaya koyduğundan, Bitcoin için agresif sıfır ücret politikası oldukça başarılı görünüyor.

Şimdi, bu modelin Ethereum durumunda da benzer meyveler verip vermeyeceği görülüyor.

ETH Fiyatı

Bu yazı yazılırken, Ethereum’un fiyatı geçen hafta %1 düşerek 1,2 bin dolar civarında dalgalanıyor. Geçen ay boyunca, kripto para birimi %22 değer kaybetti.

Aşağıda, son beş gün içinde kripto fiyatındaki eğilimi gösteren bir grafik bulunmaktadır.

Ethereum Binance Fiyat Tablosu

The value of the crypto seems to have observed some downtrend over the last two days | Source: ETHUSD on TradingView
Featured image from Unsplash.com, chart from TradingView.com
RELATED ARTICLES

Most Popular