Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainBinance, SEBC Satın Alma Anlaşmasıyla Japonya'ya Ayak Basıyor

Binance, SEBC Satın Alma Anlaşmasıyla Japonya’ya Ayak Basıyor

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, Japonya’daki son girişiyle Asya’daki operasyonunu genişletiyor. Platform, ülkenin Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) tarafından düzenlenen bir Japon kripto borsası olan Sakura Exchange BitCoin’i satın aldı.

Bu, Binance’i bu alanlarda bir miktar düzenleyici yetkiye sahip ülkeler listesine yerleştiriyor. Sakura Exchange BitCoin (SEBC) Tokyo merkezlidir. Raporlara göre, borsanın SEBC’yi satın aldığı tutar açıklanmadı.

Bu, SEBC’nin Japon pazarında tam olarak düzenlenmiş bir varlık olduğu düşünüldüğünde olumlu bir harekettir, çünkü bu, Binance’in de düzenleyici ortamını genişletme sürecinde olduğu anlamına gelir.

Bu, operasyonlarının merkezi olmayan yapısı ve birçok ülkedeki geniş dijital varlığı nedeniyle platformun düzenleyici kurumların gözetimi altında olduğu göz önüne alındığında, aşırı düzenleyici baskıyı ortadan kaldırmanın bir yolu olarak düşünülebilir.

SEBC, müşterilerine aracılık hizmetlerinin yanı sıra danışmanlık hizmetleri de sunmaktadır. Şu anda kripto borsası 11 ticaret çiftini destekliyor.

Çıkış, Doğu Asya’daki İlk Lisansı İşaretliyor

Binance Japonya’nın Genel Müdürü Takeshi Chino, şu yorumu yaptı:

Japon pazarı, kripto para biriminin benimsenmesinin geleceğinde önemli bir rol oynayacaktır. Son derece gelişmiş bir teknoloji ekosistemine sahip dünyanın önde gelen ekonomilerinden biri olarak, şimdiden güçlü bir blok zinciri alımı için hazır durumda. Birleşik borsamızı yerel kullanıcılar için uyumlu bir şekilde geliştirmek için düzenleyicilerle aktif olarak çalışacağız. Japonya’nın kriptoda lider bir rol almasına yardımcı olmak için can atıyoruz.

Binance son zamanlarda çeşitli açılımlar planlıyor; mesela bu kasım ayında gerçekleştirilen dördüncü yatırım. Ayın başlarında, borsanın hızlandırıcı ve risk sermayesi kolu olan Binance Labs, Ultimate Champions adlı bir Web3 spor oyun platformuna yatırım yaptı.

Ayrıca Binance Labs, bir donanım kripto cüzdan üreticisi olan NGRAVE’e yatırım yaptığını da duyurdu. Son zamanlarda, başka bir yatırım haberi Binance ABD’den geldi ve burada borsa iflas etmiş kripto borç veren Voyager Digital’i satın almayı planladığını doğruladı.

Binance Şimdiye Kadar 12 Lisans Aldı

Binance, geçmişte Fransa, İspanya, Polonya, Dubai, Kıbrıs, Bahreyn, Abu Dabi, Dubai ve Kazakistan’ın da aralarında bulunduğu diğer yetki alanlarında 11 lisans aldı. Kripto varlık hizmet sağlayıcısı olarak en son yetki Kıbrıs’tan geldi.

SEBC’nin satın alınması şimdi Japonya’yı listeye koyuyor ve Doğu Asya’daki ilk kripto borsa lisansı ile bu listeye giren 12. ülke oluyor.

Bununla birlikte, Finansal Hizmetler Ajansı, Binance’in bu pazarda faaliyet gösterme lisansına sahip olmaması nedeniyle geçen yıl uyarılar yayınlayan birkaç düzenleyici kurumdan biridir.

Binance
Bitcoin, bir günlük grafikte 16.800 $ olarak fiyatlandırıldı | Kaynak: TradingView’de BTCUSD
RELATED ARTICLES

Most Popular