Cuma, Mart 24, 2023
Ana SayfaBlockchainBinance, Bu Güney Amerika Ülkesinde Kart Çıkaracak

Binance, Bu Güney Amerika Ülkesinde Kart Çıkaracak

Bir Reuters raporuna göre, kripto borsası Binance, yeni oluşan varlık sınıfı için en dinamik bölgelerden biri olan Brezilya’da popüler bir ürünü piyasaya sürecek. Kripto borsası, ülkedeki kullanıcıları için ön ödemeli kartlar çıkaracak.

Rapora göre Binance, bölgede “geleneksel finans ve kripto arasındaki bağlantıyı genişletmek” için girişimlerde bulunmaya çalışıyor. Şirketin ürünü henüz beta test aşamasında ancak önümüzdeki haftalarda kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Binance, Latin Amerika’daki Erişimini Genişletiyor

Mastercard ve Binance, Mastercard ile işbirliği içinde Binance ön ödemeli kartı yarattı. Finansal ürün, Brezilya’daki kullanıcıların alışveriş yapmasına, faturalar ve hizmetler için ödeme yapmasına ve Mastercard ağıyla ilişkili milyon satıcıda harcama yapmasına olanak tanıyacak.

Bitcoin’in geçen yıl Ağustos ayında bildirdiği gibi, Binance ön ödemeli kartını Arjantin’de piyasaya sürdü. Kart, kullanıcıların eski ve yeni ödeme rayları arasındaki “boşluğu azaltmak” için doğrudan kripto para harcamasına olanak tanır. Ürün, ödeme sırasında herhangi bir kriptoyu otomatik olarak fiat’a dönüştürür.

Ürüne erişmek için kullanıcıların Müşterinizi Tanıyın (KYC) sürecini tamamlaması ve geçerli bir ulusal Kimlik Belgesi (ID) sunması gerekir. Kullanıcılar, kartı kullanırken ek ödüller kazanabilir ve para iadesine erişebilir.

Binance ön ödemeli kartı Arjantin’de piyasaya sürüldüğünde, Mastercard Latin Amerika ve Karayipler Ürün ve İnovasyondan Sorumlu Başkan Yardımcısı Walter Pimenta şunları söyledi:

Dijital para birimleriyle olan çalışmalarımız, insanlar alışveriş yaparken ve ödeme yaparken seçim yapma ve gönül rahatlığı sağlama konusundaki güçlü temelimize dayanmaktadır. Mastercard, ortaklarımızla birlikte, bu heyecan verici yeni dünyaya girişi mümkün kılmada ödemeler endüstrisine liderlik ediyor ve milyonlarca ek kullanıcının güvenli ve güvenilir bir şekilde kripto ve diğer dijital varlıklara girmesine yardımcı oluyor.

Binance BNB BNBUSDT Grafiği
Günlük grafikte küçük kayıplarla BNB’nin fiyatı. Kaynak: BNBUSDT Ticaret Görünümü

Kripto Ekonomik Belirsizlik Zamanlarında Bir Çözüm mü?

Bölgede, kripto kabulü yüksek ve yükseliş eğilimi gösteriyor. Arjantin ve Brezilya, Latin Amerika’nın en büyük ekonomilerinden ikisi ve her ikisi de yüksek enflasyon ve para biriminin değer kaybetmesiyle birlikte ekonomik krizlerle karşı karşıya.

Bu bağlamda, kripto ödeme ve ürünleri, istikrarlı ödeme biçimlerine erişim arayan sıradan insanlar için bir çözüm haline geldi. Binance Latin Amerika Genel Müdürü Maximilian Hinz şunları ekledi:

Ödemeler, kripto için ilk ve en bariz kullanım durumlarından biridir, ancak benimsemenin büyümesi için çok alan vardır. Binance Card’ı kullanarak tüccarlar itibari para almaya devam eder ve kullanıcılar seçtikleri kripto para biriminde ödeme yapar. Binance Card’ın daha geniş kripto kullanımını ve küresel benimsemeyi teşvik etmede önemli bir adım olduğuna inanıyoruz ve artık Arjantin’deki kullanıcılar için mevcut.

RELATED ARTICLES

Most Popular