Perşembe, Mart 23, 2023
Ana SayfaBlockchainBinance, 620 Milyon Dolar Değerinde BNB Yaktı, Büyük Ralli Takip Edecek mi?

Binance, 620 Milyon Dolar Değerinde BNB Yaktı, Büyük Ralli Takip Edecek mi?

Binance tamamladı 22. yakma turu2.064 milyon BNB jetonunu dolaşımdan kaldırdı. Yakma anındaki fiyata göre, devasa token yakma tutarı 620 milyon doları buluyor. Bu programlı yakma işlemleri sayesinde Binance, Otomatik Yakma Sistemi aracılığıyla BNB’nin dolaşımdaki arzını 100 milyona düşürmeyi hedefliyor.

Binance Tarafından 22. Token Yakma Turu

Yakılan toplam BNB’den 7.181,03 BNB, Pioneer Yakma Programı aracılığıyla dolaşımdan çıkarıldı. Bazı kullanıcılar Twitter’daki hareketi övüyor ve BNB’yi BTC’nin fiyat hareketiyle karşılaştırıyor.

17 Ocak günü saat 13:19’da, bitti. 2 milyon BNB jetonu yakıldı ve şirket bu olayla ilgili verileri web sitesinde paylaştı. Yakma işlemi tamamlandıktan sonra, BNB madeni parasının mevcut dolaşımdaki arzı 157.904.427’dir. Deflasyonist mekanizmayı takiben, BNB token yakma işlemi fiyatı şişirmeye ve tokenin piyasa değerini iyileştirmeye yardımcı olabilir. Bugüne kadar BNB, 44 milyondan fazla tokeni başarıyla yaktı.

Otomatik Yazma Sistemi nedir?

BNB Otomatik Yakma, BNB topluluğuna daha fazla şeffaflık ve öngörülebilirlik sunarken belirli miktarda BNB yakmak için kullanılan üç ayda bir uygulanan bir protokoldür. Dolaşımdaki arz 100 milyon BNB jetonuna ulaştığında Otomatik Yakma sistemi duracaktır. Mekanizma, BNB’nin 17. Yakma turuna kadar süren önceki üç ayda bir hızlandırılmış yakma mekanizmasının yerini alıyor.

Binance Coin Grafiği
BNB Otomatik Yakma Tablosu, Kaynak: Binance

Dolaşımdan kaç koinin çıkarılacağının belirlenmesi, zincir üstü otomatik hesaplamalara bağlıdır. Sistem yakmadan önce yakma anındaki BNB fiyatını dikkate alır. Fiyat düşükse, arz-talep dinamiklerini korumak için yakma miktarı daha yüksek olacaktır.

Binance yaptığı resmi duyuru ile şunları paylaşıyor: “BNB kullanımı yoluyla Binance CEX’te elde edilen gelirlerden bağımsız, hem objektif hem de doğrulanabilir.”

BNB Fiyatı Yakımdan Sonra Artacak mı?

İlkeye göre çalışan bir varlığın arzı azaldığında, fiyatı artma eğilimindedir. Jetonların yakıldığı sırada, piyasada daha az sayıda jeton bulunmaktadır. Son yakma işlemlerinin ardından bu sefer olması beklenen BNB’nin fiyatı yükseldi.

Binance Grafiği
Günlük grafikte bazı küçük karlarla Binance Coin fiyatı. | Kaynak: TradingView’de BNBUSD

Bununla birlikte, işlem hacminde %2’lik bir düşüş şeklinde başka bir ilginç trend ortaya çıkıyor. Bu, tüccarların Binance Coin’e (BNB) olan ilgisini kaybetmesi ve BNB’de satın almak veya ticaret yapmak istememesi anlamına gelebilir.

Unsplash.com’da Kanchanara’dan öne çıkan görsel, TradingView.com’dan grafik

RELATED ARTICLES

Most Popular