Perşembe, Mart 23, 2023
Ana SayfaBlockchainBilgisayar Korsanlarının NFT'lerinizi Çalmasını Nasıl Önleyebilirsiniz?

Bilgisayar Korsanlarının NFT’lerinizi Çalmasını Nasıl Önleyebilirsiniz?

Değiştirilemez token (NFT’ler) sektörünün popülaritesi son birkaç yılda arttı. Web3 alanında ve Metaverse’de artan yenilikler, birçok katılımcının NFT koleksiyon ürünlerini can atmasını sağladı. Artan bu ilgi şu şekilde desteklenebilir: Ardıç Araştırmasıbunu gösteriyor Metaverse daha fazla NFT büyümesi sağlayacaktır.

Bununla birlikte, bu koleksiyonları benimsemedeki artış, dolandırıcıları ve bilgisayar korsanlarını da NFT alanına çekmiştir. Kullanıcıları korumak için Web3 alanındaki bazı profesyoneller, misli olmayan token hırsızlığına karşı iyi güvenlik uygulamaları önerdiler. Ayrıca, hacklemenin kaçınılmaz olduğu kayıplarda, kullanıcılar bazı önlemler alabilir.

Uzmanlar, Kullanıcılar İçin Durum Tespiti ve Zamanında Yapılan Hırsızlık Raporlarından Bahsediyor

Blockchain güvenlik şirketi Certik’in kurucu ortağı ve CEO’su Ronghui Gu, verilmiş NFT’ler ve güvenlikleri hakkında bazı ipuçları. Gu’ya göre, birincil adım, kullanıcıların koleksiyon öğeleri üzerinde gerekli özeni göstermeleridir. Belirteç işlemlerini onaylarken dikkatli olmalı ve şüpheli bağlantılara tıklamaktan kaçınmalıdırlar.

Ayrıca CEO, NFT sahiplerine koleksiyonlarını amaçlarına göre farklı cüzdanlara ayırmalarını tavsiye etti. Ayrıca, NFT’ler üzerinde düzenli kontroller yapmalı ve belirteçlerde istenen tüm gereksiz izinleri iptal etmelidirler.

Yönetici, uzun vadeli tutma durumlarında, kullanıcılara uygulamalarla çok az etkileşime izin veren veya hiç etkileşime izin vermeyen güvenli bir cüzdan kullanmalarını tavsiye etti. Cüzdanların dik öğrenme eğrisine rağmen, kullanıcıların jetonları için gerekli güvenliğe sahip donanım cüzdanlarını tercih edebileceklerini önerdi.

CEO Gu, halihazırda çalınan jetonlar konusunda çok az şey yapılabileceğini belirtti. Yetkili makamlar, çalınan NFT’lerin ticaretini imkansız hale getirerek, NFT pazar yerlerinden onları kara listeye almalarını isteyebilir. Ayrıca CEO, mal sahibinin kayıp koleksiyonları bildirebileceğini tavsiye etti.

Yönetici, NFT’ler ve dijital varlıklarla ilgili bazı yaygın dolandırıcılıklara karşı farkındalık yaratmanın faydalarına dikkat çekti. Kullanıcıları NFT işlemlerindeki en iyi uygulamalar ve koleksiyon ürünleri için güvenlik önlemleri konusunda duyarlı hale getirmenin önemli bir ihtiyati adım olmaya devam ettiğinden bahsetti.

Web3 güvenlik şirketi NotCommon’un CEO’su Michael Pierce, donanım cüzdanlarıyla ilgili bazı riskleri tartıştı. Bu tür cüzdanların sunduğu büyük avantaja rağmen Pierce, kullanıcılar onları almadan önce kurcalanabileceklerini söyledi. Bu nedenle, misli olmayan token (NFT’ler) sahiplerinin orijinalliği sağlamak için satın alımlarını doğrudan cüzdan üreticilerinden yapmalarını tavsiye etti.

Ayrıca Pierce, kullanıcıları, dolandırıcılık veya belirteçlerinin hacklenmesi durumunda güvenlik firmalarına ve NotCommon gibi veritabanlarına rapor vermeye teşvik etti. CEO, bu tür erken raporların firmaların diğer kullanıcıları korumalarına ve bilgisayar korsanlarını hızla yakalamalarına yardımcı olacağına dikkat çekti.

NFT ve Kripto Hırsızlığını Durdurmak İçin Daha Fazla Özellik

Bazı kişiler NFT hırsızlığını önlemeyi tartışırken, kripto borsası Coinbase de cüzdanını güçlendirmek için önemli adımlar attı. Göre son raporCoinbase cüzdanı, NFT ve kripto hırsızlığını önlemeye yardımcı olmak için yeni özellikler ekledi.

Profesyoneller NFT Hırsızlıklarını Önlemenin Yollarını Açıklıyor
Bitcoin, Tradingview.com’daki günlük grafik l BTCUSDT’de 23.000$ seviyesinin üzerinde işlem görüyor

Yeni özelliklerden bazıları, iptal etme özelliğinin değiştirilmesini içerir. Bu, kullanıcıların merkezi olmayan bir uygulamayla cüzdan uygulamasından bağlantısını kesmelerini sağlar. Ayrıca, cüzdan artık birden fazla Web3 kimliğine ve kripto cüzdanına sahip müşteriler için kolay entegrasyonu destekliyor.

Pixabay’dan Öne Çıkan Resim, Tradingview’den CharlVera Grafikleri

RELATED ARTICLES

Most Popular