Salı, Şubat 7, 2023
Ana SayfaKriptoBermuda Kripto Varlıkların Merkezi Olmayı Planlıyor

Bermuda Kripto Varlıkların Merkezi Olmayı Planlıyor

Terra Blockchain ekosisteminin stablecoin’i olan Terra USD (UST) çöküşü yatırımcıların stablecoinlere yatırım yatırım yaparken iki kez düşünmesine neden oldu. Görünen o ki UST sadece Bermuda’da stablecoinlerin çok sevilmesine neden oldu.

Bermuda Kripto Dostu Düzenlemelerle Stablecoin’lere Sıcak Bakıyor

Bermuda başbakanı David Burd, Terra’nın çöküşünün iyi düzenlenmelerin önemini vurguladığını ve Bermuda’nın güvenli, yenilikçi varlıklar için dünyanın en iyi yeri yapma hedefini doğruladığını belirtti. David Burt açıklamasında, “Bermuda’nın olmak istediği şey, yatırımcıların ve vatandaşların güven duyabilmesi için düzenlenmiş bir ortamda yayınlandığı küresel stablecoin piyasasının merkezi olmaktır. Dijital varlıklar dünyanın işleyiş şeklini büyük ölçüde değiştirecek. Bunun kesinlikle gelecekte olacağını düşünüyoruz ve Bermuda’nın da bu inovasyonun merkezi olmasını istiyoruz.” dedi.  

bermuda kripto varliklarin merkezi olmayi planliyor 2

Dünyanın pek çok ülkesinde kripto para birimlerine ve stablecoin’lere daha temkinli yaklaşılırken, Bermuda kripto endüstrisine kucak açıyor. Avrupa Birliği’nin uluslararası ticaret yasasını ihlal edebilecek planlarına karşı bir endişesinin olmadığını belirten Burt şu ifadeleri kullandı:

Kripto ile ilgili düzenlemelerin gerekçe gösterilerek, Avrupa Birliği’nin işbirliği yapılmayan ülkeleri kara listeye alması durumunda Bermuda’nın bu listenin muhtemelen başında olacağını söyleyebilirim. Söz konusu düzenleme olduğunda bu şeyleri nasıl yapacağımızı biliyoruz ve bu yüzden ne olabileceği konusunda hiçbir korkumuz yok.

RELATED ARTICLES

Most Popular