Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainBAYC Discord Sunucusunda İhlal Nedeniyle 32 NFT Çalındı

BAYC Discord Sunucusunda İhlal Nedeniyle 32 NFT Çalındı

Blockchain teknolojisi her ne kadar kendi iç yapısında saldırılara hiçbir şekilde izin vermese de, kullanıcıların dikkatsizlikleri varlıklarının kolayca çalınmasına neden olabiliyor. Özellikle artan popülaritesi nedeniyle NFT‘ler dolandırıcıların hedefi hâline gelmiş durumda. Son önemli vaka ise popüler Bored Ape Yacht Club’ın Discord sunucusunda yaşandı.

BAYC Discord Sunucusu Ele Geçirildi, 32 NFT Çalındı

Bugün erken saatlerde, Bored Ape Yacht Club ve OtherSide’ın Discord sunucuları ele geçirildi. BorisVagner’ın Twitter hesabını kullanan topluluk yöneticisi, dolandırıcıların bir kimlik avı saldırısı gerçekleştirmesine olanak tanıyarak, kullanıcıları BAYC, MAYC ve OtherSide sahiplerine özel bir hediye öncülüğünde sahte bir web sitesine yönlendirdi.

Bir phishing saldırısı olan bağlantı, dikkatsizce tıklayan kullanıcıların NFT’lerinin çalınmasına mâl oldu. Çalınan NFT’lerin toplam değeri yaklaşık olarak 145 ETH seviyesindeydi.

Bununla birlikte web3 odaklı siber güvenlik analiz şirketi PeckShield daha sonra dolandırıcılığın 32 NFT çaldığını doğruladı. Çalınan NFT’lere 1 BAYC, 2 MAYC, 5 Otherdeeds ve 1 BAKC de dahil.

Ne yazık ki bu çalıntı vakaları BAYC sahiplerinin kimlik avı dolandırıcılığına düştüğü ilk sefer değil. Bu yüzden kullanıcıların oldukça dikkatli olmaları gerekiyor.

RELATED ARTICLES

Most Popular