Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainBaşka Bir Genesis Alacaklı Grubunun Kredi Tutarı 1,8 Milyar Dolara Ulaştı

Başka Bir Genesis Alacaklı Grubunun Kredi Tutarı 1,8 Milyar Dolara Ulaştı

Proskauer Rose hukuk firması, rakamı 1,8 milyar dolar olarak sundu. Bunun son sayı olmadığına dair bir kesinlik var. Sayı, şu anda Kirkland & Ellis tarafından temsil edilen geçici grup aracılığıyla artacaktır. Ellis, Celsius ve Voyager Digital gibi şirketleri de temsil etti. Bir diğer ünlü hukuk firması Latham & Wilkins, Gemini’nin müşterilerini temsil etmektedir.

Genesis, geçen ay yatırımcılara gönderdiği mektubunda şunları söyledi:

(…) potansiyel yatırımcılar ve Gemini ve DCG dahil olmak üzere en büyük alacaklılarımız ve borçlularımızla görüşmelere başladı [Digital Currency Group]borç verme işimizin genel likiditesini destekleyen ve müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayan bir çözüm üzerinde anlaşmaya varmak.

Kasım ayında Genesis Global Capital, borç verme platformunda müşteri çekme işlemlerini askıya aldı. Sağlanan neden, kripto değişim platformu FTX’in ani çöküşüydü.

Kuşatma altındaki kripto ticaret platformu FTX, geçen ayın ortasında ABD’de iflas koruması başvurusunda bulundu. FTX’in başarısızlığı, bütünsel olarak kripto endüstrisine en büyük darbelerden biri olarak açıklandı ve daha geniş pazar üzerinde önemli bir etkisi oldu.

Kaza, tacirlerin yalnızca üç gün içinde platformdan milyarlarca dolar çekmesine neden olmuştu. Ayrıca Binance, FTX’i satın almak için yaptığı kurtarma anlaşmasını son dakikada iptal etti.

Yaratılış
Bitcoin, bir günlük grafikte 17.000 doların üzerine çıktı | Kaynak: TradingView’de BTCUSD
Featured image from Unsplash, Chart: TradingView.com


Bir Cevap Yaz

RELATED ARTICLES

Most Popular