Cuma, Mart 24, 2023
Ana SayfaBlockchainAvukat Karar Sonrasına Kadar Uzlaşma Olmayacağını Tahmin Etti

Avukat Karar Sonrasına Kadar Uzlaşma Olmayacağını Tahmin Etti

Ripple Labs ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki hukuk mücadelesinde proaktif olarak 75.000’den fazla XRP yatırımcısına destek veren avukat John Deaton, 2023 yılına ilişkin tahminlerini Twitter’da yayınladı.

Açıklamalar biraz geç gelse de – bir tahmin çoktan gerçekleşti – özellikle heyecan uyandıran bir tahmin var. Bir tweet’te, avukat davaya derinden dahil oldu yazdı:

1) Ripple davası, Yargıç Torres’ten bir karar alana kadar sonuçlanmaz;
2) Kaydedilmemiş menkul kıymetlerin satışı için bir borsa (belki birden fazla) dava edilir;
3) SBFraud toplantılarına yönelik soruşturma, kötü şeyleri ortaya çıkarır;
4) Gensler, EOY’den önce istifa eder.

Bu, Ripple İçin Ne Anlama Geliyor?

En çok dikkat çeken tez, mahkeme davasının sonucuyla ilgili olan tezdir. XRP topluluğunun başlangıçta kafası, Ripple davasının ancak Yargıç Analisa Torres’in kararından sonra bir anlaşmaya varılacağı öngörüsüyle karışmıştı. Karışıklık nedeniyle, Deaton bir takip tweet’inde şunları söyledi:

Bazı insanlar, Ripple davasının Yargıç Torres bir karar verene kadar sonuçlanmayacağına dair tahminim konusunda kafası karışmış durumda. Herhangi bir olası jüri yargılamasını ortadan kaldıracak ve ayrıca herhangi bir olası itirazı ortadan kaldıracak bir uzlaşma gerçekleşebilir.

Bitcoinist’in bildirdiği gibi, Deaton yaklaşık iki hafta önce Ripple ile SEC arasında bir anlaşma değil, Yargıç Analisa Torres’ten bir karar beklediğini paylaştı. Avukat, Hinman belgelerinin muhtemelen başlangıçta düşünüldüğü kadar Ripple için bir pazarlık kozu olmadığını düşündü.

Deaton, SEC ve başkanı Gary Gensler’in bir karardan kaçınmasının diğer tek sebebinin Ripple davasının kötü bir emsal oluşturması olduğunu tahmin etti. Bu nedenle Deaton şunları söyledi:

İkincil piyasa da dahil olmak üzere devam eden ve gelecekteki XRP satışlarının menkul kıymet olmadığı konusunda anlaşacağına ve kamuoyuna kabul edeceğine inanmıyorum.

Deaton 2 Numarada Haklı

Deaton’ın ikinci kehaneti çoktan gerçekleşti. Geçen yıl Temmuz ayında, avukat ilk olarak SEC’in kripto para borsalarını hedef alacağını ve onlara dava açacağını tahmin etmişti. Dün, SEC, Gemini borsası ve kripto komisyoncusu Genesis’e kayıtsız menkul kıymetler olduğu iddia edilen kripto ürünlerini sattığı için suçlamalar kamuoyuna açıklandığında, 2 numaralı tahmin zaten yerine getirildi.

Bu arada, SEC başkanı – FTX davasında olduğu gibi – zaten çok geç olduğunda bir kez daha harekete geçtiği için, Gensler’in eylemi kripto endüstrisinde ağır bir şekilde eleştirildi. Politikacılardan bile eleştiri geldi.

Minnesota Tom Emmer için Kongre Üyesi belirtilmiş, “Gary Gensler bir kez daha oyuna geç kaldı, kimseyi ‘korumuyor’. Siyasi ‘yaptırım yoluyla düzenleme’ stratejisinin sıradan Amerikalıları incittiği oldukça açık.”

Son günlerde, XRP fiyatı güçlü bir ivme gösterdi ve önemli direnci 0,3732 dolardan kırdı. Basın zamanında, fiyat 0,3779 dolardı.

Ripple XRP fiyatı
XRP görüntüleme gücü, 1 günlük grafik | Kaynak: TradingView.com’da XRPUSD

Öne çıkan resim sergeitokmakov / Pixabay’dan, Grafik TradingView.com’dan

RELATED ARTICLES

Most Popular