Salı, Şubat 7, 2023
Ana SayfaBlockchainArjantin Crypto Fan Token Takımının Suudi Arabistan'a 2-1 Karşı Aldığı Şok Yenilginin...

Arjantin Crypto Fan Token Takımının Suudi Arabistan’a 2-1 Karşı Aldığı Şok Yenilginin Ardından Çöktü

Turnuvanın favorisi Arjantin’in 2022 FIFA Dünya Kupası’nda Suudi Arabistan’a yenilmesinin ardından, ülkenin kripto taraftar jetonunun değeri birdenbire düştü.

Bunun Arjantin’in dünyanın en büyük sporundaki ilk yenilgisi olması, gerilemeyi çok daha yürek burkan hale getiriyor.

Arjantin Taraftar Tokeni’nin (ARG) değeri, kaybın duygusal etkisinin bir sonucu olarak yüzde 25’ten fazla düştü.

Suudi Arabistan, Arjantin’in 36 maçlık galibiyet serisini kırmak ve Dünya Kupası’nı önemli ölçüde alt üst etmek için arkadan toplandığında beklenmedik bir olay dönüşü oldu.

Image: Asean Football Federation

Dünya Kupası Kazası: ARG

Dünya Kupası karşılaşmasının sona ermesinden bu yana, ARG’nin fiyatı yaklaşık 5,36$’a yükseldi. Son 24 saatte token %17 azaldı.

Bununla birlikte, ARG’nin geçen ay boyunca hala %16 arttığını ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 9,20 $’ı belirlediğini not etmek önemlidir.

Çarşamba günkü CoinGecko verileri, ARG’nin bir gecede yaklaşık 7,55 dolardan 4,95 dolara düştüğünü gösteriyor.

Suudi Arabistan temalı “Suudiler” ile kazananların misli olmayan tokeninin (NFT) taban fiyatı yüzde 50’den fazla arttı.

Suudi Arabistan ezici darbesini indirdikten sonra, koleksiyondaki 52 NFT, OpenSea’de ortalama 0,2 ETH’ye, yani her biri yaklaşık 280 dolara satıldı.

Koleksiyonun OpenSea’deki taban fiyatı, kabaca 0,31 ETH olan günlük zirvesinden 0,24 ETH’ye düştü, bu da hafif artışın muhtemelen geçici olduğunu gösteriyor.

FIFA Dünya Kupası: En Trend Küresel Etkinlik

ARG jetonu, Chiliz tarafından Arjantin Futbol Federasyonu ile işbirliği içinde geliştirilen bir ERC-20 jetonudur ve Socios uygulamasından satın alınabilir. Diğerlerinin yanı sıra OKX ve Gate.io borsalarından da satın alınabilir.

Katar’da devam etmekte olan FIFA Dünya Kupası şu anda en popüler küresel etkinlik değilse de biri. Dünyanın dört bir yanından futbol taraftarlarının katıksız tutkusu göz önüne alındığında, maçların ilk turundan önce taraftar jetonlarına olan talepte bir artış oldu.

Salı günkü yenilginin ardından, sadece Arjantin taraftar jetonunun değer kaybetmediğini görmek büyüleyici. Salı günü, Brezilya takımı taraftar jetonunun değeri yaklaşık %10 düşüşle 0,7386 dolara düştü. Aynı şekilde, İspanya Ulusal Taraftar Tokeninin değeri %7 düşerek 0,7386 dolara düştü.

Crypto total market cap at $777 million on the daily chart | Featured image from Yahoo News Canada, Chart: TradingView.com
RELATED ARTICLES

Most Popular