Cuma, Mart 24, 2023
Ana SayfaBlockchainAnthony Scaramucci Tarafından Desteklenen Eski FTX ABD Büyük Patronunun Yeni Şirketi

Anthony Scaramucci Tarafından Desteklenen Eski FTX ABD Büyük Patronunun Yeni Şirketi

Skybridge Capital’in kurucusu Anthony Scaramucci’nin, yeni bir kripto şirketi projesinde FTX ABD kripto ticaret platformunun eski başkanı Brett Harrison’ı desteklediği bildirildi.

Scaramucci, söz konusu şirketi çeşitli haber kaynaklarına gönderilen bir e-postada açıklanmayan bir miktarda kendi kişisel parasıyla destekleyecek. Finansal Ekspres.

Harrison’ın Yeni Kripto Şirketi

Halihazırda isimsiz olan yeni şirketi Harrison’a gelince, kripto para piyasasındaki yatırımcıların ve tüccarların farklı ilgili pazarlara erişmesine yardımcı olmayı amaçlıyor. Bu, algoritmalara dayalı stratejiler oluşturmalarına izin verilerek mümkün olacaktır.

Erişilen pazarlar hem merkezi hem de merkezi olmayan olacaktır.

Harrison

Former FTX US President Brett Harrison. Image: Startup Story

Eski FTX ABD büyük patronu, yeni şirketini gerçeğe dönüştürmek için 10 milyon dolarlık bir bağış toplama projesi arıyor ve bir zamanlar 100 milyon dolarlık bir değerlemeye ulaşıyor.

Harrison tarafından 14 Ocak 2023’te atılan bir tweet’te Scaramucci’nin yanıtı, yatırımcı olmaktan gurur duyduğunu söylüyor. Ayrıca Harrison’a yeni girişiminde en iyisini diledi ve ona ilerlemesini ve asla arkasına bakmamasını tavsiye etti.

Çöküşten Önce İpuçları?

Harrison’ın Eylül 2022’de FTX ABD başkanı olarak istifa etmeden önce verdiği ipuçları vardı. Bundan sonra FTX’in çökmesi yalnızca birkaç ay alacaktı ki bu Kasım 2022’de gerçekleşti.

FTXImage: Euronews

Hatta yaptığı duyuruyu haber yapan kişilerle birlikte şunları söyledi:

Ne yapacağım hakkında daha fazla bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyorum.”

Harrison, FTX ABD lideri olarak görevinden ayrılmadan önce 17 ay çalıştı. FTX’ten önceki önceki işi, Citadel Securities ve Jane Street adlı bir ticaret firmasındaydı. İkincisi, FTX’in kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried ile çalıştığı yerdir.

Sırada Ne Olacak?

Scaramucci’ye gelince, kripto para piyasasının toparlanması için büyük umutları olduğunu söyledi. Bu yılın kripto için bir “geri dönüş yılı” olacağına inanıyor. BullFrag.

Hatta bir röportajında ​​Bitcoin’in (BTC) önümüzdeki iki ila üç yıl içinde 50.000 ila 100.000 $ fiyat aralığına yükseleceğini belirtti..

Crypto total market cap at $932 billion on the daily chart | Chart: TradingView.com

Sözlerine şunları ekledi:

“Risk alıyorsun ama aynı zamanda evlat edinmeye de inanıyorsun. [de bitcoin]. Dolayısıyla, benimsemeyi doğru yaparsak, ki yapacağımızı düşünüyorum, bu önümüzdeki iki ila üç yıl içinde kolaylıkla elli ila yüz bin dolarlık bir varlığa dönüşebilir.”

Scaramucci, 21 Temmuz – 31 Temmuz 2017 tarihleri ​​arasında Beyaz Saray’da İletişim Direktörü olarak görev yapan Amerikalı bir yatırımcıdır. 1989-1996 yılları arasında Goldman Sachs’ın yatırım bankacılığı, hisse senetleri ve özel servet yönetimi bölümlerinde çalıştı.

-WIRED’den öne çıkan görüntü

RELATED ARTICLES

Most Popular