Perşembe, Mart 23, 2023
Ana SayfaBlockchainAnalist, Bu Metriklerin Büyük Bitcoin "Alış Fırsatı" Gösterdiğini Söyledi

Analist, Bu Metriklerin Büyük Bitcoin “Alış Fırsatı” Gösterdiğini Söyledi

Bitcoin genellikle diğer kripto para birimlerinin izleyeceği hızı belirler. Aanalistler genellikle piyasa trendlerini belirlemek veya tahmin etmek için Bitcoin’e odaklanır.

Takma ad analisti Game of Tradeshas’ın son analizi, geçmişte en düşük üç ayı piyasasında meydana gelen seviyeleri gösteren altı zincir üstü metriği ortaya çıkardı. Analist Game of Trades, zincir üstü verilerin BTC yatırımını “nesil satın alma fırsatı” olarak işaret ettiğini söylüyor.

Analist Bitcoin İçin Altı Önemli Metriği Açıkladı

Takma ad analisti, bulgularını Twitter’da paylaşarak Bitcoin için mevcut birikim, rezerv riski, uyuşukluk tabanı ve diğer olumlu temel göstergeleri tartıştı.

Birikim Eğilim Puanı

Game of Trades’e göre, bu zincir üstü metrikler, yatırımcılar arasında önemli bir birikim olduğunu gösteriyor. Birincisi, BTC biriktiren yatırımcılar büyük kuruluşlar ve FTX’in çöküşünden bu yana yoğun bir şekilde alım yapıyorlar.

Bu eğilimi geçmişle karşılaştıran analist, aynı şeyin BTC’nin dibe vurduğu 2018 ve 2020’de de gerçekleştiğine dikkat çekti. Analist şunları söyledi:

Dormansi akışı ŞİMDİYE KADAR görülen en düşük seviyeye indi Bu da spekülatif ellerin tükendiğini ve geriye yalnızca güçlü tutucular, diğer adıyla HODLer’lar kaldığını gösteriyor

Bitcoin Entity-Adjustment Dormansi Akışı

Bu zincir üstü metrik, mevcut piyasa değeri ile yıllık atıl değerin oranını ölçer.

Durağanlık değeri piyasa değerinden yüksek olduğunda, analist piyasayı tamamen kapitülasyon olarak değerlendirir. Tarihsel olarak, bu nokta bir satın alma bölgesine işaret ediyor ve Glassnode bunun geçen yılki en düşük seviyeye, 2022’ye düştüğünü açıkladı.

Bitcoin BTC BTCUSDT
BTC Dormancy Floor, önceki ayı piyasası dipleri ile paritede. Kaynak: Game of Trade aracılığıyla Glassnode

Bitcoin Rezerv Riski

Bu, Game of Trades analizini destekleyen üçüncü zincir üstü ölçümdür. Bitcoin rezerv riskleri, uzun vadeli BTC sahiplerinin fiyatına göre güven düzeyini ölçer. Glassnode verileri Ayrıca, BTC sahiplerinin gelecekteki fiyat artışı konusunda yüksek inançlarını gösteren, geçen yıl sona eren en düşük seviyeye düştüğünü gösteriyor.

Bitcoin BTC BTCUSDT
BTC Rezerv Riski şimdiye kadarki en düşük seviyede ve varlığa olan yüksek güveni gösteriyor. Kaynak: Game of Trades aracılığıyla Glassnode

Bitcoin’in Gerçekleşen Fiyatı (RP)

Bitcoin RP, dolaşımdaki paraların değerini son fiyatlarında gösteren zincir üstü bir metriktir. Basitçe söylemek gerekirse, tüm kripto piyasasının BTC arzı için ne kadar ödediğinin tahminini gösterir. Ama dayalı Grafikler, BTC, FTX’in 13 Ocak’a kadar çöktüğü Kasım 2022’den bu yana RP seviyesinin altına düşmüştü.

Analiste göre, Bitcoin şu anda Gerçekleşmiş Fiyat seviyesinin üzerinde, bu da başka bir satın alma fırsatı için potansiyel olduğunu gösteriyor.

Bitcoin
Tradingview.com’da 24 saatlik grafik l BTCUSDT’de Bitcoin fiyatı 23.000 $’ın üzerine çıktı

Bitcoin’in MVRV Z-Skoru

Bu metrik, Bitcoin’in gerçekleşen fiyatına veya gerçeğe uygun değerine göre ne zaman aşırı veya düşük değerli olduğunu gösterir. Game of Trades’e göre, MVRV Z-skoru oldukça düşük değerli bölgeden uzaklaştığında, bu bir ayı piyasasının sona erdiğini gösteriyor.

Bu metrik, madencilik karlılığını ve bunun piyasa döngülerini nasıl etkileyeceğini inceler. Game of Trades’e göre, Bitcoin PM şu anda daha düşük ve bu da uzun vadeli satın alma fırsatları için potansiyele işaret ediyor.

Analist, 2015, 2018 ve 2022’de dibe vuran yukarıdaki altı ölçütü karşılaştırdı. Belirtildiği gibi, bu ölçütler benzer seviyelerde. Game of Trades, bu bulgulara dayanarak, yatırımcıların BTC’de yukarı yönlü olağandışı bir risk-ödül kurulumu beklemeleri gerektiği sonucuna varıyor.

Pexels’ten öne çıkan görsel ve Tradingview.com’dan grafik

RELATED ARTICLES

Most Popular