Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainAmazon, FTX Hakkında Dizi Üretme Hakları İçin Apple'ı Yendi

Amazon, FTX Hakkında Dizi Üretme Hakları İçin Apple’ı Yendi

FTX destanı, şiddetli bir teklif savaşının ardından Amazon’un akış hizmetine geliyor; Deadline’ın haberine göre dizi mini dizi olarak yayınlanacak. Stüdyo, haklar için teknoloji devi Apple, Netflix ve diğer büyük Hollywood stüdyolarını yendi.

Rapor, Amazon Studios’un gösteriyi yazar Michael Lewis’in yakında çıkacak bir kitabına dayandıracağını iddia ediyor. Yazar, mali dramaları kurguya dönüştürmesiyle ünlüdür. En tanınmış kitaplarından “The Big Short”, “Moneyball” ve “The Blind Side” başarılı filmlere dönüştürüldü.

Bitcoin BTC BTCUSDT FTX Amazon Apple
BTC’nin fiyatı günlük grafikte yatay hareket ediyor. Kaynak: BTCUSDT Alım Satım Görünümü

Amazon Studios, “Avengers” Yönetmenleriyle Görüşüyor

Son teslim tarihine göre, akış hizmeti diziyi sekiz bölümlük sınırlı bir gösteri olarak yayınlayacak. Stüdyo şu anda dizinin açısı ve yönü hakkında görüşmeler yapıyor.

Rapor, yönetmenler Joe Russo ve Anthony Russo’nun (“Avengers”, “Avengers: Infinity War”) dümene geçebileceğini iddia ediyor. David Weill (“Citadel”) dizinin pilot bölümünü yazacak. Stüdyo, proje hakkında daha fazla ayrıntı yayınlamadı.

Son tarih, Apple’ın şovun haklarını kazanmak üzere olduğunu iddia ediyor; stüdyo, Michael Lewis ile yedi orta rakamı imzalamaya kapatıldı. Ancak Amazon galip geldi ve projeyi rakiplerinden kaptı.

Şirket, yayın hizmeti Amazon Prime ile eğlence sektöründe daha güçlü bir yer edinmeye çalışıyor. Şirket bazı başarılar elde etti, ancak nihai emellerine ulaşmaktan çok uzak görünüyor.

Platform, yaklaşan FTX tabanlı seriden destek alabilir. Drama, başarısız şirket kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF) nedeniyle son zamanlarda tüm ana akım medya platformlarında yer aldı.

FTX’in eski üst düzey yöneticisi, ABD düzenleyicileriyle bir araya geldi, ABD Kongresi önünde ifade verdi, demokrat partiye milyonlar bağışladı ve ticaret yerini tanıtmaları için ünlüleri işe aldı. Bankman-Fried gözden düştü ve finans sektörü tarihindeki en büyük Ponzi planlarından birini yürütüyor olabilirdi.

SBF Doğrudan Hollywood Kartına Kazandı

Kripto topluluğu, Bankman-Fried ve FTX’i kınadı ve ABD vatandaşları, şirket iflas sürecinden geçerken platformlara ve destekçilerine yakışıyor. Ancak Bankman-Fried, Dealbook Summit’in konuşmacılarından biri olacak.

Gelecek Çarşamba 30’unda, eski FTX CEO’su mevcut ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, eski ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ve diğer yüksek profilli kişilerle birlikte konuşacak. Deadline’a göre Lewis’in kitabı için teklif veren Andrew Sorkin, Bankman-Fried ile röportaj yapacak.

Tesla, Twitter ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, son olaylar ve SBF’nin New York’ta ortaya çıkışı hakkında yorum yaparak şunları söyledi: “Bu, 21. yüzyılın ABD gazeteci dürüstlüğündeki en büyük başarısızlıklardan biridir.”

RELATED ARTICLES

Most Popular