Perşembe, Mart 23, 2023
Ana SayfaBlockchainAdam Back-Led Blockstream, Genişletmek İçin 125 Milyon Dolar Arttırdı

Adam Back-Led Blockstream, Genişletmek İçin 125 Milyon Dolar Arttırdı

Blockchain altyapı şirketi Blockstream ve kurucusu Adam Back, Bitcoin (BTC) madencilik kapasitesini artırmak için 125 milyon dolar topladı.

Firma sermayeyi, Kingsway Capital tarafından yönetilen bir tür kısa vadeli borç olan dönüştürülebilir bir senetle artırdı. Cohen & Company Capital Markets, JVB Financial Group’un bir bölümü. Bu şirketlerden ilki firmaya danışmanlık yapacak.

Bitcoin BTC BTCUSDT Grafik 1
Günlük grafikte bazı kazançlarla BTC’nin fiyatı. Kaynak: BTCUSDT Alım Satım Görünümü

Blockstream, Ürünleri İçin Yüksek Talep Görüyor

Bir basın açıklamasına göre şirket, fonları tesislerini genişletmek için kullanacak. BTC madencilik firması, kurumsal barındırma hizmetleri için müşterilerin yüksek talebini karşılamak istiyor. Blockstream dedi ki:

Blockstream’in barındırma hizmetlerine olan talep, şirketin güçlü geçmiş performansı ve önemli ölçeği ve sektör genelinde mevcut güç kapasitesi eksikliği nedeniyle yüksek olmaya devam ediyor.

Blockchain teknolojisinin benimsenmesi, kripto kışının etkisi ve kripto borsası FTX’in sarsıcı çöküşü nedeniyle son aylarda yavaşladı.. Buna rağmen Blockstream, müşterilerinden gelen talepte bir artış kaydetti.

Blockstream, müşterilerine bu barındırma hizmetini sağlamanın şirket için güçlü bir pazar segmenti olmaya devam ettiğini belirtti. Daha önce Blockstream, Baillie Gifford ve Bitfinex’in operatörü iFinex liderliğindeki bir B Serisi fonlama turunda 3,2 milyar dolar değerinde 210 milyon dolar topladı.

Sermaye, Blockstream’in madencilik yeteneklerini hızlandırmak ve kurumsal düzeyde bir madenci başlatmak için Spondoolies’i satın almak için kullanıldı. Blockstream Başkanı ve CFO’su Erik Svenson, artırılan sermayenin şirketin B Serisi finansman programıyla 2021’de yaratılan yıllık gelir artışını hızlandırmasını sağlayacağını belirtti. Şirket, “geleceğin Bitcoin ekonomisi” için altyapı oluşturmaya devam edecek.

Blockstream, geliştirme boru hattında 500 Megawatt’ın üzerinde güç kapasitesine sahip ve bu da onu dünyanın en büyük madencilik şirketlerinden biri yapıyor. Yenilenebilir enerji madenciliği ürünlerini genişletmek ve Bitcoin madenciliği bölümünü geliştirmeye devam etmek de Blockstream’in 2023 hedefleri arasında yer alıyor.

Kripto Kışları Öğrenme Değerine Sahiptir

Adam Back, 2022’nin endüstri ve kripto para piyasası için bir “öğrenme deneyimi” olduğunu, çünkü büyük ölçekli merkezi varlıklar ve protokol başarısızlıklarının onu karakterize ettiğini ekledi.

Back için 2023, blok zincirlerin üçüncü taraflara güvenme ihtiyacını daha da azaltması için güvenliğe yeniden odaklanma yılı olmalıdır. Blockstream, kripto fiyatlarının düştüğü bu dönemin, piyasa katılımcılarının “Bitcoin tabanlı ve saklama dışı bir ekosisteme” geçme fırsatı sunduğuna inanıyor.

Back liderliğindeki şirketin aksine, ABD’deki en büyük işlem gören madencilerden biri olan Core Scientific gibi diğer Bitcoin madencileri, borçlarını ödemek için bitcoin varlıklarını sattıktan sonra 2022’de iflas başvurusunda bulundu ve bu da şirketin soruşturulmasına neden oldu. iddia edilen menkul kıymet dolandırıcılığı. Blockstream dedi ki:

Daha geniş kripto para birimi endüstrisindeki son olaylar, Blockstream’in hem blockchain geliştirme hem de bitcoin madenciliğinde yaptığı işin değerini ve önemini vurguluyor.

RELATED ARTICLES

Most Popular