Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainABD'nin Binance'i Kara Para Aklama İçin Suçlayacağı Bildirildi

ABD’nin Binance’i Kara Para Aklama İçin Suçlayacağı Bildirildi

Kripto dünyası hala finansal çöküş Sam Bankman-Fried imparatorluğunun, FTX. Yaklaşan bir patlamayı önlemek için proaktif önlemler alan büyük borsalarla, bu fırtınanın ne kadar süreceğinden kimse emin değil.

FTX’in bu güvenilirlik eksikliğinin dalgalanma etkisi, birçok merkezi borsayı bulanık sulara sürükledi. Örneğin, İkizler burcunun sahip olduğu küçültülmüş personeli, piyasadaki yüksek korku endeksi ile açıkları kapatacak.

Fonların büyük ölçüde kötüye kullanılması nedeniyle – geçmişte, inceleme şimdi borsalarda her zamankinden daha fazla.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance şimdi fırtınanın tam ortasında. Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı; takası tahsil etme kararı konusunda bölünmüş durumda.

Başka Bir Crypto Saga Birası mı?

Reuters’e göre, Amerika Birleşik Devletleri federal savcıları, Binance’ten 2020’de yazılı bir taleple sunulan kara para aklamayı önleme kontrollerine ilişkin dahili kayıtlarını sağlamasını istedi.

Soruşturma, Binance’in ABD kara para aklamayı önleme yasalarına uygunluğuna odaklanarak 2018’de başladı. Bazı federal savcılar, mevcut kanıtlarla değiş tokuşa karşı hızlı ve kararlı bir eylemin gerekli olduğuna inanıyor.

Bazı savcılar, Binance’in CEO’su Changpeng Zhao da dahil olmak üzere bireyler aleyhinde suç duyurusunda bulunmak isterken, diğerleri gerçekleri ve kanıtları birleştirmek istiyor.

Bu soruşturma, Adalet Bakanlığı ofislerinden üç savcıyı içeriyor. Kara Para Aklama ve Varlık Kurtarma Bölümü, Seattle’daki Washington’un Batı Bölgesi ABD Savcılığı ve Ulusal Kripto Para İcra Ekibi.

Ücretler; lisanssız kara para transferi, kara para aklama komplosu ve cezai yaptırımların ihlali. Dava oldukça belirsiz göründüğü için Binance’i ücretlendirme konusunda henüz bir karar yok.

Bu soruşturma, kripto sektörünün sağlığı için kritik öneme sahip. Bulgular Binance’in aleyhine giderse, bir numaralı noktadaki hakimiyetlerini gevşetir ve tepkileri tetikler.

ABD Binance
BNB fiyatı, 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView | Basın zamanında BNB fiyatı 283,80 dolardı.

Binance İddiaları Reddetti

Binance’in ekibi aldı twitter iddiaları çürütmek için “Reuters yine yanıldı” vurgusu yaptı. Daha da ileri giderek, muhabire gönderdiği ve mevcut yasalara yüksek düzeyde uyum sağladıklarını ima eden açıklamayı Twitter’da yayınladı.

Ayrıca kripto devi, maaş bordrosunda bazı seçkin siber araştırmacıların ve mali suçlar için 300 kişilik bir ekibin bulunduğunu belirtti.

Soruşturmalar 2018’de başladı; Reuters’e göre Binance, şirketteki bilgileri korumak için büyük çaba sarf etti. Kripto borsasının suçlamalarla karşı karşıya kalıp kalmayacağı henüz belli değil.

RELATED ARTICLES

Most Popular