Pazar, Ocak 29, 2023
Ana SayfaBlockchainABD Milletvekilleri Dışişleri Bakanlığı Tarafından Kripto Ödeme Açıklamasını Önerdi

ABD Milletvekilleri Dışişleri Bakanlığı Tarafından Kripto Ödeme Açıklamasını Önerdi

ABD’deki milletvekilleri şimdi Dışişleri Bakanlığı’nın kripto ödülleri ve ödemeleriyle ilgili bilgileri ifşa etmesini önerdi. Dışişleri Bakanlığı, federal hükümetin dış politikadan sorumlu koludur.

ABD yasa koyucuları, bu teklifin 1956 tarihli Dışişleri Bakanlığı Temel Yetkililer Yasası’na dönüştürülmesini istiyor. Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası (NDAA) kapsamında önerilen değişikliğe göre, Dışişleri Bakanlığı’nın kripto ödemeleri ve ödülleri hakkında bilgileri bir süre içinde açıklaması gerekiyor. yapıldığı tarihten itibaren 15 günlük süre.

NDAA, ABD Savunma Bakanlığı’nın yıllık bütçesini ve harcamalarını belirleyen bir grup ABD federal yasasına verilen addır. Dışişleri Bakanlığı, Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi’ne ve Senato Dış İlişkiler Komitesi’ne bilgi sağlamak zorundadır.

Ek gereksinimler

Çarşamba günü yayınlanan resmi belgede şunlar yazıyordu:

Dışişleri Bakanı, kripto para birimi içeren bir biçimde bir ödül vermeden en geç 15 gün önce, ödüller için bu tür bir biçimi Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi’ne ve Senato Dış İlişkiler Komitesi’ne bildirecektir.

Ayrıca, 15 günlük bilgi verme süresi dışında, Dışişleri Bakanlığı’nın yasanın yürürlüğe girmesinden itibaren 180 gün içinde Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu’na ve Senato Dış İlişkiler Komisyonu’na rapor sunması zorunludur. davranmak. Dışişleri Bakanlığı’nın ayrıca bu raporda kripto kullanımını bir ödül biçimi olarak haklı çıkarması gerekiyor.

Ayrıca, bu rapor, kripto ödüllerinin ve ödemelerinin, diğer “Amerika Birleşik Devletleri doları veya diğer para veya parasal olmayan kalemlerle ödenen ödüller” ile karşılaştırıldığında daha fazla muhbiri ortaya çıkaracağını önerecek kanıtlar içermelidir.

Kripto Ödemelerine İlişkin Şeffaflık

Böyle bir teklifin yapılmasının arkasındaki amaç, diğer muhbirlerin ortaya çıkıp çıkmayacağını öğrenmek ve kötü aktörlerden korunmalarını sağlamaktır. Rapor ayrıca, kripto para birimi kullanımının kötü aktörlere “16 suç veya yasa dışı amaç için kullanılabilecek, izlenmesi zor fonlar” sağlayıp sağlamayacağını da araştıracağını belirtti.

Değişiklik, dışişleri bakanlığının kripto para birimi ödülleri ve ödemeleri ile ilgili harcamalarında daha fazla şeffaflık sağlamaya yardımcı olacak. Bu değişiklik kabul edildikten sonra, bu politika, politika yapıcılar tarafından kripto para birimine karşı kullanılan uzun süredir devam eden bir argüman olduğundan, federal hükümetin kripto para biriminin yasa dışı ve yolsuzluk amaçlı kullanımına ilişkin görüşüne ilişkin fikir verebilir.

Spesifik olarak, savunma harcamalarına izin vermesi gereken bu yasanın yasalaşması için henüz yasama organı tarafından oylanması ve cumhurbaşkanı tarafından imzalanması gerekiyor. NDAA ise zorunlu bir yasadır ve politikacılar bunu çok çeşitli politikaları zorlamak için sıklıkla kullanırlar.

RELATED ARTICLES

Most Popular