Cuma, Mart 24, 2023
Ana SayfaBlockchainABD Demokratları Federal Kripto Madenciliği Veri Toplama Hakkında Daha Fazla Bilgi İstiyor

ABD Demokratları Federal Kripto Madenciliği Veri Toplama Hakkında Daha Fazla Bilgi İstiyor

Amerika Birleşik Devletleri Demokratları, kripto para biriminin önemli olaylarının ve faaliyetlerinin çoğunu aktif olarak takip etti. Milletvekillerinin çıkarları, düzenlemeler ve kontroller, operasyonlar, işlevler ve enerji kullanımı gibi çeşitli kripto yönlerini kapsıyor.

Dijital varlık madenciliği, kirlilik ve yüksek enerji tüketimi nedeniyle çevresel tehdidiyle ilgili birçok tartışmayı gündeme getirdi. Yeni bir gelişmede, Elizabeth Warren liderliğindeki bazı Demokratlar artık madencilikte kripto enerji kullanımı hakkında ajanslardan daha fazla bilgi talep ediyor.

Milletvekilleri DOE ve EPA’ya Yazdı

Elizabeth Warren ve diğer yedi milletvekili yakın zamanda Amerika Birleşik Devletleri Çevre Koruma Dairesi Yöneticisi Michael Regan’a ve Enerji Bakanı Jennifer Granholm’a yazdı. Mektupta, dijital varlık madenciliği ve enerji kullanımının çevre üzerindeki etkisi hakkında ayrıntılar talep edildi.

Senatörler Edward Markey, Sheldon Whitehouse ve Jeff Merkley, Temsilciler Rashida Tlaib, Jared Huffman, Richard Durbin ve Katie Porter’ın katılımıyla mektubu yazdı. Senatör Bankacılık Komitesi üyesi Elizabeth Warren, Demokratlara, ajansların 6 Mart’tan önce yanıt vermesini talep ettikleri yazılı bir yazı gönderdi.

Milletvekilleri, dijital varlık madenciliğinden enerji tüketimine ilişkin veri toplamaya ilişkin daha önce resmi yazışmalardan aldıkları bazı yanıtları kabul ettiler. Ayrıca mevcut taleplerinin önceki taleplerin devamı niteliğinde olduğunu belirtmişlerdir.

Ajansların veri toplamasının ayrıntılarını ve pratik sürecini ve aldıkları bilgileri nasıl kullandıklarını bilmek istiyorlar. Bu nedenle, milletvekilleri pratik konularla ilgili bir dizi soru soruyorlar.

Demokratların gündeme getirdiği konulardan biri de ülkede artan kripto madenciliği operasyonlarıyla iklim krizinin şiddetlenmesiydi. Bu nedenle, dijital varlık faaliyetleriyle ilgili zorunlu ve kapsamlı veri toplama ihtiyacını görüyorlar.

Ayrıca, Enerji Bakanlığı (DOE) ve Çevre Koruma Ajansı’nın (EPA) bilgi eksikliği çağını köprülemek için daha fazla çaba göstermesini talep ettiler. Bundan böyle, iki kurumun madencilikte emisyonlar ve enerji kullanımı hakkında kripto madencilerinden zamanında bilgi alması zorunlu hale geldi.

Ayrıca, mektup Enerji Departmanından Energy Star programının ayrıntılarını istedi. Ayrıca, bölümün ele aldığı kripto madencilerine ev sahipliği yapmakla ilgilenen topluluklar için teknik yardım konusunu gündeme getirdi.

Mektubun yazarlarından biri olan Temsilci Jared Huffman, gönderildi Twitter’da dijital varlık madenciliği yoluyla kirlilikle ilgili artan endişeler. Bu, milletvekillerini ajansları dijital varlık madencilerinin raporlarında şeffaflığı sürdürmelerini sağlamaya teşvik etmeye sevk etti.

Kripto Madenciliği ve Çevresel Etki

Dijital varlık madenciliği Proof-of-Work (PoW) mutabakat mekanizmasıyla çalışan protokoller için gereklidir. Madencilerin blok zincirlerinde yeni bloklar oluşturmasına olanak tanır ve ağın istikrarını ve güvenliğini korumaya yardımcı olur.

Bununla birlikte, madencilik süreci, kriptografik bulmacaları çözmek için özel hesaplama ekipmanı gerektirir. Bu tür makineler, çalışma süresi boyunca çok fazla enerji tüketir.

Madenciler elektrik maliyetlerini düşürmeye çalışırken, çoğu fosil yakıtlara başvurdu ve bu da yüksek karbon emisyonları yoluyla çevre kirliliği tehditlerini beraberinde getirdi.

ABD Demokratları Federal Kripto Madenciliği Veri Toplama Hakkında Daha Fazla Bilgi İstiyor
Bitcoin, Tradingview.com’da %1 düşüşle aşağı doğru işlem görüyor l BTCUSDT

Kripto madenciliğinin yüksek enerji tüketimi ve çevresel etkisi, çoğu yargı alanında önemli endişeler olmuştur. 2021’de Çin Kripto madenciliğine karşı önlem alındı ve tüm dijital varlık işlemlerini yasa dışı ilan etti.

Bununla birlikte, dijital varlıkların giderek daha fazla benimsenmesiyle ABD gibi çoğu ülke, kontrol emisyonları ve doğrudan yasaklama yerine kripto madenciliğinden enerji kullanımı.

TradingView.com’dan Pixabayl ELG21 grafiğinden öne çıkan resim

RELATED ARTICLES

Most Popular